УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У Львівській області стався обвал аварійного 61-літнього мосту поблизу села Гайок Кам’янка-Бузького району

У Львівській області стався обвал аварійного 61-літнього мосту поблизу села Гайок Кам’янка-Бузького району

Сьогодні, 3 травня, у Львівській області стався обвал аварійного 61-літнього мосту поблизу села Гайок Кам’янка-Бузького району.

Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі  Н-17 Львів – Радехів – Луцьк.

Його було збудовано у 1960 році – відтоді він жодного разу капітально не ремонтувався. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав.

Місце на карті: bit.ly/bug_bridge

Наразі вже організовано об'їзд за схемою (напрямок зі Львова):

Доїжджаєте до міста Кам'янко-Бузька, там здійснюєте поворот ліворуч і їдете у напрямку міста Великі мости.

Далі дорогою Р-15 до міста Червоноград, а звідти дорогою Т-14-10 до міста Радехів.

▪ Що вже зроблено

Понад 5 років штучна споруда перебувала у передаварійному стані. Минулого року міст було включено до списку Національної програми відновлення мостів – реконструкція переходу була запланована на цей рік. Роботи мали розпочатися вже у найближчі місяці.

У 2020 році Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Переможцем тендеру стала компанія ТОВ СІНК ПЛЮС МІКК.

Посилання на тендер: bit.ly/3hbKKQ3

Орієнтовна вартість реконструкції: 74 млн грн.

▪ Які подальші кроки

Проєкт реконструкції вже найближчим часом буде представлено техраді Укравтодору та секції 5 ДерждорНДІ.

Вже після цього буде оперативно визначено підрядника й у максимально короткі терміни розпочнуться будівельні роботи.

▪ Перспектива

Минулого року ми вже мали ситуацію, в якій через обвал мосту були вимушені оперативно будувати новий. Йдеться про міст через річку Чортомлик на трасі Н-23 Кропивницький – Запоріжжя у Дніпропетровській області. За 7 місяців переправу було повністю відновлено. Аналогічно буде реконструйовано переправу через Західний Буг: оперативно та якісно.

Нагадаємо, що масштабне обстеження мостового господарства на початку 2020 року показало, що негайного ремонту потребують 895 штучних споруд по всій Україні. З них 169 - вже у передаварійному стані. Основна причина такого результату - відсутність належного фінансування й ігнорування проблеми десятиліттями.

Власне тому вже у квітні 2020 року за ініціативи Президента України стартувала Національна програма відновлення мостів. ЇЇ ціль - оновити майже 1400 штучних споруд до 2025 року. Результат минулого року - оновлено і побудовано 158 штучних споруд. План на цей рік - мінімум 160 штучних споруд. Для порівняння – у 2018-2019 роках оновлювалося лише 30-40 по всій країні.