Служба автомобільних доріг
у Вінницькій області

» Прес-центр » новини » На виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України обговорили стан та перспективи розвитку дорожньої галузі області

На виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України обговорили стан та перспективи розвитку дорожньої галузі області

Сьогодні, у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету під головуванням  Андрія Павелко та за участю голови облдержадміністрації Валерія Коровія. В засіданні також взяли участь радник Голови Укравтодору Олександр Кава, начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук, Народні депутати України.

«Сьогоднішнє засідання вперше відбувається на Вінниччині, регіоні, який займає лідируючі позиції із залучення інвестицій для розвитку промисловості та аграрного сектору економіки. Загалом, комітетом вже проведено 27 виїзних засідань у різних регіонах України. Окрему увагу хочу звернути на той факт, що завдяки активному сприянню бюджетного комітету у 2018 році відбулось запровадження державного дорожнього фонду, у тому числі і субвенції місцевим бюджетам на будівництво, ремонт та утримання місцевих доріг. Окрім того, продовжено дію експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг», - зазначив Андрій Павелко.

На засіданні начальник Служби доріг області розповів про стан автошляхів Вінниччини, про децентралізацію, фінансування та плани робіт 2018 року.

«Автомобільна дорога М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» входить до проекту Go Highway, що поєднуватиме чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польським містом Гданськ на Балтійському морі. У Вінницькій області протяжність дороги складає 185,4 км. У 2017 році відремонтовано понад 30 км, а на 2018 рік заплановано відновлення 52,4 км траси. Також будуть продовжені роботи і на автомобільній дорозі М-21 «Житомир – Могилів-Подільський», що входить до складу міжнародного транспортного коридору Е-583. Являється основною артерією, яка з’єднує Україну з Республікою Молдова. У 2017 році проведено поточний середній ремонт сумарною протяжністю 37,5 км. В планах на 2018 відремонтувати ще 20,2 км в напрямку від м. Вінниці до Житомирської області». – зазначив Ігор Корольчук.

Радник Голови Укравтодору Олександр Кава під час засідання акцентував увагу на позитивних змінах у фінансуванні дорожньої галузі як в цілому по Україні, так і у Вінницькій області.

«Дорожній фонд дозволяє збільшити фінансування на ремонт доріг. Напрямки використання коштів з фонду розподіляються наступним чином: 60% - дороги державного значення, 35% - дороги місцевого значення, 5% - безпека дорожнього руху. Такий розподіл збільшує фінансування не лише доріг державного значення, а й місцевого», - зауважив Олександр Кава.