Служба автомобільних доріг
у Вінницькій області

» Прес-центр » новини » «Митний експеримент» на Вінниччині рятує дорогу до кордону із Молдовою

«Митний експеримент» на Вінниччині рятує дорогу до кордону із Молдовою

Історія.

У 2015 році, згідно постанови КМУ №726 від 16.09.2015 на території чотирьох областей та м. Київ вперше було запроваджено так званий «митний експеримент». Головною метою проекту було забезпечити розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областей та м. Києва. А фінансування на ремонти надходили від спрямування 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів на територіях вказаних областей, до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів та бюджету м. Києва. Впровадження проекту дало змогу у 2015-2016 роках спрямувати додаткові кошти з державного бюджету у обсязі 2,8 млрд. грн. до відповідних обласних бюджетів та бюджету столиці на реконструкцію та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.  І вже 1 березня 2017 року, до постанови було внесено зміно, згідно яких «митний експеримент» поширився на всі області.

Дорога.

Автомобільна дорога міжнародного значення М-21 «Житомир – Могилів-Подільський», побудована в 1970-х роках, входить до складу міжнародного транспортного коридору Е-583, що  з’єднує Україну з Республікою Молдова. Протяжність в межах області 178,4км . Інтенсивність руху 10000‑12000 авто/добу, а в період пікових навантажень інтенсивність руху складає близько 14000 автомобілів на добу. Перенавантаження дороги, збільшення потоку великовагового транспорту через кордон із Молдовою, весняне обстеження траси – визначили пріоритетність напрямку для вибору об’єктів ремонту за рахунок «митного експерименту». Ділянка дороги в напрямку від міста Вінниця до м. Могилів-Подільський, вкрай потребувала ремонту – якісного і не ямкового.

Співпраця облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг дала результат трохи більше ніж через місяць після виходу постанови. Вже 14.04.2017 року Вінницькою обласною державною адміністрацією було затверджено перелік об’єктів на поточний середній ремонт ділянок доріг по а/д М-21 в напрямку від м. Вінниці до кордону із Молдовою.  

Ремонт.

В кінці травня поточного року було проведено тендерні процедури в системі Prozorro на ремонт трьох ділянок, сумарною протяжністю 13км, в районі сіл Сьомаки, Кацмазів та Попівці.

І з червня розпочато роботи з поточного середнього ремонту ділянках автомобільної дороги М-21 «Житомир – Могилів-Подільський». Згідно проектно-кошторисної документації роботи передбачають влаштування вирівнюю чого шару та верхнього шару ЩМА.

Станом на 20 липня 2017 року на ділянці дороги М-21, протяжністю 5 км, в районі села Сьомаки (км 155 – 160) виконано фрезерування покриття та влаштовано вирівнюючий шар товщиною 10см. Наступний етап роботи влаштування верхнього шару.

На ділянці дороги М-21, протяжністю 3км, в районі села  Кацмазів (км 180 – 183) виконано фрезерування покриття, влаштовано вирівнюючий шар та верхній шар щебенево-мастичного асфальтобетону.

На ділянці дороги М-21, протяжністю 5км, в районі села Попівці (км 185 – 190), виконано фрезерування покриття та влаштовано 3,5км вирівнюючого шару.

 

Результат.

В кінці серпня роботи на цих трьох ділянках дороги міжнародного значення будуть завершені. 13 км якісно відремонтованої дороги зроблять шлях від і до кордону з Молдовою приємнішим та комфортнішим. Спільна, оперативна співпраця дає результат. «Митний експеримент» на Вінниччині – це потужний поштовх для реалізації проектів із удосконалення та розвитку мережі доріг області.